Bizi Takip Edin

Milli Takım

12 Dev Adam, Rusya’yı elinden kaçırdı

Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda D Grubu’nda yer alan A Milli Erkek Takımımız, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynadığı ilk karşılaşmada Rusya’ya 76-73’lük skorla mağlup oldu.

 

A Milli Erkek Takımımız mücadeleye Kenan Sipahi, Sinan Güler, Cedi Osman, Barış Hersek ve Semih Erden beşiyle başladı. Oyuna hızlı başlayan millilerimiz Cedi ve Kenan’ın sayılarıyla ilk dakikayı 4-0 önde geçti. Hücumda Shved’in sorumluluk almasıyla skor üreten Rusya karşısında Ay Yıldızlılarımız, Cedi’nin basketleriyle 11-10’luk üstünlüğünü korudu. Ancak periyotun son bölümünde özellikle hücumda daha iyi topu paylaşan Rusya, çeyreği 20-15 önde tamamladı.

İkinci periyotun başında pota altına topu indirerek hücum eden Rusya, Timofey Mozgov’un sayılarıyla 12.dakikada 10 sayılık farkı yakaladı (25-15). Furkan Korkmaz’ın basketiyle rakibinin serisine son veren millilerimiz, baskılı savunmayla da rakibini top kayıplarına zorladı. Bu bölümde Semih Erden’in boyalı alanı iyi kullanmasıyla hücumlarda da etkili olan Ay Yıldızlılarımız, 15.dakikada farkı 3 sayıya indirdi (27-24). Rusya, mücadelenin ilk yarısını da 36-33 önde kapattı.

 

Üçüncü periyotun başında oyunun temposu düşerken, iki takım da hücumlardan karşılıklı olarak boş döndü. Bu bölümde ön alanda baskısını arttıran millilerimiz, savunma direncini arttırmasına karşılık hücumda üretken olamadı. Ancak Cedi Osman ve Furkan Korkmaz’ın hücuma katkı vermesiyle skor üreten Ay Yıldızlılarımız, 26.dakikada durumu 46-46’ya getirdi. Mücadelenin final periyotuna 55-51 geride giren millilerimiz, Semih ve Sinan ikilisinin önderliğinde yakaladığı seriyle 32.dakikada 58-57 öne geçti. Büyük bir çekişmeye sahne olan son bölümde Ay Yıldızlılarımız Rusya’ya 76-73’lük skorla mağlup oldu.

Salon: Ülker Spor ve Etkinlik Salonu

Hakemler: Michael Weiland (Kanada), Manuel Mazzoni (İtalya), Milan Nedovic (Slovenya)

Türkiye: Sinan Güler 6, Kenan Sipahi 6, Cedi Osman 28, Barış Hersek 2, Semih Erden 11, Sertaç Şanlı, Göksenin Köksal, Melih Mahmutoğlu, Furkan Korkmaz 7, Erkan Veyseloğlu 11, Doğuş Balbay, Furkan Aldemir 2

Rusya: Khvostov 8, Dmitrii Kulagin 6, Shved 22, Vorontsevich, Ivlev 2, Mozgov 20, Kurbanov 2, Zubkov 8, Fridzon 8, Mikhail Kulagin, Antonov, Baburin

1.PERİYOT: 15-20
2.PERİYOT: 18-16
3.PERİYOT: 18-19
4.PERİYOT: 22-21

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşetler

Daha fazla Milli Takım