Bizi Takip Edin

Yazarlar

‘Aziz Yıldırım gitmeden Fenerbahçe düzelmez’

Habertürk Yazarı Fatih Altaylı, Fenerbahçe’nin nasıl düzlüğe çıkacağını bu sözlerle anlattı.

İşte Altaylı’nın o açıklamaları: 

YILDIRIM GİTMEDİKÇE F.BAHÇE GÜN YÜZÜ GÖRMEZ

– Bu iş artık hoca değil, yönetim sorununa dönüşüyor. Siz de aynı görüşte misiniz?

– Tabii ki yönetim sorunu. F.Bahçe’nin sorunu yıllardır yönetim sorunu, daha doğrusu başkan sorunu. Bunun taraftar da farkında, medya da farkında ama söyleyen ya da söyleyebilen yok. Serdar Ali Çelikler ve benim dışımda Fenerbahçe’de en büyük sorunun Aziz Yıldırım olduğunu söyleyen yok. Hadi ben Galatasaraylıyım, ciddiye almasınlar beni ama Serdar Fenerbahçeli. Şimdi sorun Aykut Kocaman gibi duruyor, ancak Aykut Kocaman’ı oraya getiren kim. Aykut’la bu işin olmayacağını, Fenerbahçe’ye hiçbir yararı olmayacağını getirildiği gün söylemedik mi? Aziz Yıldırım sürekli kendine kalkanlar oluşturuyor ve bunları harcıyor. Aykut Hoca da bunlardan biri oldu. Yıldırım gitmedikçe F.Bahçe gün yüzü görmez.

BEN YOKSAM KULÜP YOK DİYOR

– Peki bu işler nasıl yürüyecek? Taraftarın hiçbir heyecanı kalmamış, başkana ve yönetime güven sıfır, tribünler bomboş, koca kulüp yokuş aşağıya paldır küldür gidiyor. Mutlaka Aziz Yıldırım dışı bir çözüm mü gerek?

– Tabii ki çözümün ilk aşaması Yıldırım’ın gitmesi. Ama gitmez. Gitmeyecek. Uzun süre bir koltuğu işgal eden pek çok kişi gibi kurumun varlığını kendine bağlı görüyor. Kendisi yoksa Fenerbahçe de yok olur zannediyor. Psikolojik bir durum bu. Aziz Yıldırım’a da mahsus değil. Ama ondaki artık patolojik noktada. Burada bir düalite (ikilem) var. ‘Fenerbahçe yoksa ben yokum’ diyemediği için ‘Ben yoksam Fenerbahçe yok’ diyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşetler

Daha fazla Yazarlar