Bizi Takip Edin

İngiltere

Rekor transfer tamam: Cenk Tosun Everton’da

Cenk Tosun, Premier Lig ekiplerinden Everton’a transfer oldu. 27 milyon Euro’ya gerçekleşen transferin 25 milyon Euro’su nakit olarak ödenecek. Everton menajeri Sam Allardyce milli futbolcumuzla anlaşmaya varıldığını açıkladı. Allardyce’ın Cenk Tosun’u Liverpool’la oynanacak kupa maçı kadrosuna alması bekleniyor.

ŞENOL GÜNEŞ’TEN CENK AÇIKLAMASI
Kulüplerin sıkıntıları var. Her kulübün var yani bunu biliyoruz. Oyuncu alamayacağımıza göre oyuncu gitmesi gerekiyor. Ancak oyuncumun gitmesini istemem bu ekonomik bir durum. Cenk’e hayırlı olsun diyoruz eğer gerçekleşmişse…

‘CENK’İN EKSİK YANI…’
Hem üzüldüm hem sevindim. Takıma çok katkı yapan iyi bir Beşiktaşlıydı. Seviniyorum, her geçen gün kendini geliştirmek için çalışan bir oyuncuydu. İlk senesinde ne zaman sahaya gireceğim diye merak ederdi. Hatta bir maçta 10 kişi kalmıştık onu oyuna alamadık diye morali bozulmuştu. Kenarda kaldığı zaman morali bozulmazsa çok daha ileriye gider.

Şenol Güneş ayrıca; ‘Cenk gittiği için yerine 2-3 isim bakılıyor. Bu kadarını söyleyeyim.’ dedi.

BEDELSİZ GELİP 27 MİLYON EURO’YA GİTTİ
Beşiktaş Kulübü, Cenk Tosun’u 1 Temmuz 2014 tarihinden Gaziantepspor’dan bonservis bedeli ödenmeden kadrosuna katmıştı.

Mili golcü siyah beyazlı ekipte geçirdiği 4 senenin ardından İngiltere Premier Lig ekibi Everton’a 27 milyon Euro bedel karşılığında transfer oldu. Artık sadece resmi açıklamaların yapılması bekleniyor.

İşte Cenk Tosun’un Beşiktaş formasıyla gösterdiği performans;

Milli golcü 2015-2016 sezonunda siyah beyazlı ekiple çıktığı 43 maçta 17 gol atarken 6 asist yaptı.

Cenk Tosun, 2016-2017 sezonunda Bşeiktaş formasıyla çıktığı 47 maçta 24 gol atarken 4 asist yapmıştı.

Cenk Tosun bu sezon Beşiktaş formasıyla çıktığı 24 maçta 14 gol atarken 3 asistlik katkı sağladı.

ALLARDYCE: CENK İLE ANLAŞMAYA VARDIK

Everton menajeri Sam Allardyce, Cenk Tosun için ”Anlaşmaya vardık. Kişisel konuları konuşuyoruz. Umarım yarın Liverpool maçında kadroda olabilir. Çok uzun görüşmeler sonucunda Cenk konusunda bu aşamaya kadar geldik, Liverpool maçında kadroda olabilir ancak yapılması gereken sağlık kontrolleri var. Cenk Tosun’un üzerinde çok büyük bir baskı var, bu baskıyı kısa sürede kırabileceğini umalım” açıklamasını yaptı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşetler

Daha fazla İngiltere