Bizi Takip Edin

Futbol

Fenerbahçe’den hakem Meler’e çok sert tepki

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, gündemdeki gelişmeler ilişkin çok çarpıcı ifadeler kullandı. Sarı-lacivertli kulübün resmi yayın organı FB TV’ye telefon bağlantısıyla katılan Mosturoğlu, Merkez Hakem Kurulu’nun istifa etmesi gerektiğini, aksi takdirde bu olumsuzluğun TFF’ye de sirayet edebileceğini dile getirdi.

İşte Mosturoğlu’nun açıklamaları:

Teknik direktörümüz Aykut Kocaman’ın hakemlerle ilgili haykırışı çok farklı yerlere çekildi. Bu açıklamaların ardından Mustafa Çulcu da hakem değişikliğinden bahsetti. Rıdvan Dilmen ve Deniz Çoban da benzer şeyler söyledi. Bunları bir araya getirdiğinizde MHK’nin güvenilirliği sorugulanır duruma geliyor.

Bu skandallar ortadayken Merkez Hakem Kurulu’nun adaleti sağlamasını beklememiz mümkün değil. Hakem hatasıyla en fazla puan kaybeden takım da biziz. Halil Umut Meler, genç bir hakem ama son 2 haftada tartışmaların göbeğindeki isim oldu. Böyle hassas bir maçta adı bu kadar tartışılan bir hakemi atamak bize de, hakeme de haksızlık oluyor.

Hakem Halil Umut Meler’in de bu atamayla ilgili memnun olduğunu düşünmüyorum. Çocuğu baskı altına almış oldular. Buradan çıkacak sonuç hiç kimseyi tatmin etmeyecektir. Bu MHK’nin ömrü bana göre zaten bitmişti. Halil Umut Meler’in atanmasıyla birlikte malumun ilanı oldu diyebilirim.

Merkez Hakem Kurulu’nda bir değişiklik olmuyorsa bu durum TFF’ye de sirayet edecektir. Başka kişilere de sirayet edebilir. Bir an önce yollar ayrılmalı ki güven zedelenmesi olmasın. Bu açıklamayı yaparken ince eleyip sık dokumaya çalışıyorum. Bu maça özgü bir açıklama değil. 2 haftadır takip ettiğimiz olayın başka bir olaya taşmasıyla ilgili. Bu açıklamayı yapmak bizi üzüyor.

Sayın Aykut Kocaman da benzer üzüntülerini dile getiriyor. Her gün yazılı olarak da görüyoruz. Yazan insanlar da sporseverlerin referans alabileceği insanlar. Ayyuka çıkmış, örtbas edilemeyecek bir durum. TFF’nin bu durumu görmesi ve bu kişilerle yollarını ayırması gerekiyor. Çünkü bu durum zarar verici.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşetler

Daha fazla Futbol