Bizi Takip Edin

Yazarlar

‘Fener’in hakem isyanı, yüz karası ve suç’

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, bugünkü köşesinde Aykut Kocaman’ın açıklamaları üzerinden medyaya eleştiri getirdi. İşte o ifadeler:

HINCAL ULUÇ:

Fenerbahçe’nin isyanı ayıp, yüz karası ve suç. Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu’nun çok ağır ceza vermesi lazım çünkü Fenerbahçe Stadı’ndaki hakemlerin hayatı tehlikeye giriyor. Bu cümle önemli… Niye? O statta yaşanan bir Galatasaray maçı arkası var. Eğer o maçta güvenlik güçleri sahaya inen taraftarların tünele girmesini önleyemeseydi binlerce insanla o tribünden kaç tane ölü çıkacaktı, Galatasaray futbol takımı dahil. Hala tüylerim ürpererek hatırlıyorum.

O stat sabıkalı. O seyirciyi tahrik ediyorlar, hem kulüp hem de Aykut Kocaman. Aykut Kocaman’ın laflarının on paralık kıymeti harbiyesi yok. Anadolu takımlarını çalıştırırken aynı şikayeti büyük takımlar aleyhine kendisi yapıyordu. “Bir Anadolu takımının İstanbul takımını yenmesi için hakemi de yenmesi lazım” diyen Kocaman. Dün bizim gazetede liste var, Aykut Kocaman’ın aleyhine olan hatalar, peki lehine olanlar nerede? Spor servisine soruyorum bunu. Ben sayayım mı Fenerbahçe stadında çalınmayan düdükleri? Böyle şey yok. “Efendim Aykut söyledi, biz koyduk” denmez, gazetecilik böyle değil. Bütün medya Fenerbahçeli, benim medyam da Fenerbahçeli, fark etmiyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşetler

Daha fazla Yazarlar