Bizi Takip Edin

Almanya

Hertha Berlin futbolcuları Trump’ı protesto etti

Amerikan Ulusal Futbol Ligi’nde başlayan diz çökme protestosu, Almanya’ya sıçradı. Bundesliga’nın 8. haftasında Schalke 04’ü ağırlayan Hertha Berlin’de oyuncular maç öncesinde diz çökerek ABD Başkanı Donald Trump’ı protesto etti.

Hertha Berlin’in ilk 11’i orta saha yuvarlağında diz çökerken yedek oyuncular ve teknik ekip ise kulübe de aynı şekilde destek verdi. Stadyumdakiler ise bu protestoya alkışlarla katıldı.

Kulübün Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Hertha Berlin BSC, hoşgörü ve sorumluluğu üstleniyor. Açık görüşlü bir dünya için!” ifadeleri kullanıldı.

 

Son 1 yıldır NFL sahalarında görülen milli marş protestoları ilk olarak San Francisco 49ers’in oyun kurucusu Colin Kaepernick tarafından 1 Eylül 2016’da başlatılmıştı. Siyah bir baba ile beyaz bir annenin çocuğu olan Kaepernick’in ABD’de polis kurşunuyla ölen siyahların dramına dikkat çekmek maçlardan önce ABD milli marşını tek dizi üzerine çökerek dinlemeye başladı. Bu eylemlere sonrasında bir çok sporcudan destek geldi. Kaapernick siyahlar arasında sembol bir isme dönüştü, forması tarihin en çok satılan formalarından biri oldu.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşetler

Daha fazla Almanya