Bizi Takip Edin

Röportajlar

‘Kadıköy’de bu kez Fenerbahçe’yi yeneceğiz’

“Her şeyin bir ilki vardır. İnşallah Kadıköy’de bir ilk olacak, bu sezon yeneceğiz Aziz Yıldırım’ı başarılı buluyorum. Kim başkan olursa olsun saygı gösteririz!..”

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, hafta sonundaki F.Bahçe derbisi için iddialı açıklamalarda bulundu. CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtlayan sarı-kırmızılı ekibin başkanı, G.Saray’ın bu sezon Kadıköy’de kazanacaklarına inandığını ifade ederek, “Her şeyin bir ilki vardır. İnşallah Kadıköy’de bir ilk olacak, F.Bahçe’yi yeneceğiz” yorumunu yaptı. G.Saray ile F.Bahçe arasındaki gerginlik hakkında da konuşan Cengiz, “Benim büyüdüğüm ortam kulüplerin maçlarında yan yana oturmaktı. Biz birlikte maç seyrederdik. Sonra ortaya polis girdi, sonra bir erezyon oldu, sonra bir takım stat kapıları açıldı ikinci yarılarda. Kötü parayı, para kovar. Kötü seyirciyi, seyirci kovar. İyi kurttan kötü kurttan hangisi kazanacak diye sorarsanız; hangisini beslerseniz o kazanır” dedi.

BİZİM ÖNEMLİ RAKİBİMİZ
Başkan Cengiz, “Aziz Yıldırım ile ilgili görüşünüz nedir?” sorusunu da şu yanıtı verdi: “Şike süreciyle ilgili söylemlerim oldu. F.Bahçe bizim çok büyük rakibimiz, F.Bahçe ne kadar kaliteliyse biz o kadar büyük oluruz, o kadar kaliteli oluruz. Ben bütün camialara saygı içindeyim. Ama ‘respect’ (saygı) duymak zorundasınız. Ben bu bağlamda Aziz Yıldırım’ı başarılı buluyorum. G.Saray, F.Bahçe gibi camialara 20 yıl hizmet etmiş, tabii bir söylem söylemek istemem. Ben bunu söyleyemem F.Bahçe camiası yanlış anlamasın, kim başkan olursa saygı gösteririz.”

 

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşetler

Daha fazla Röportajlar