Bizi Takip Edin

Yazarlar

‘Tudor’un çapı G.Saray’ı yönetmeye yetmez’

Fotomaç Gazetesi yazarı Levent Tüzemen Başakşehir’den 5 gol yiyen Galatasaray’ı değerlendirdi. Hırvat teknik adama ağır eleştirilerde bulundu.

İşte o yazı:

Abdullah Avcı meslektaşı Tudor’a resmen akıllı taktik ve iyi oyun dersi verdi. Emre- Mahmut gibi sistemin iki kilit oyuncusunun olmadığı Başakşehir’e yenilmek Tudor’un ayıbıdır. Oysa “Ben sistemlere inanmam” diyen Tudor efendi Florya’da Başakşehir’in 540 dakika tutan 6 maçını izlemiş ve analizlerini yapmıştı! Tudor 54.000 dakika da izlese Başakşehir’i çözemez. Çünkü Hırvat hocanın futbol bilgisi, hocalık tecrübesi ve çapı bırakın büyük bir maç kazanmayı G.Saray’ı yönetmeye bile yetmez.

Türkiye’nin en iyi saha içi geçişlerini yapan, Adebayor-Visca-Mossoro-Elia gibi çabuk ve dikine giden oyunculardan kurulu Başakşehir’e karşı 4-4-2 oynamak Tudor’un intiharıydı. Tudor’un ikili forvet anlayışı Galatasaray’da Belhanda- Ndiaye gibi oyuncuların da formatını bozdu. Ndiaye’nin kenarda oynaması Fernando’nun baskı yemesine ve sinirlenmesine yol açtı. Adebayor’un Galatasaray savunmasının önünde yaptığı duvar işini Gomis-Eren ikilisinden biri bile rakip kalede yapamadı. Galatasaray’ın elindeki tek hızlı silah Rodrigues’i de Tudor efendi kulübeye tıktı.
Fenerbahçe maçında Rodrigues’i oynatmadı.

Trabzon’da G.Saray’ın golünü atan Rodrigues’i sonradan oyuna aldı. Rodrigues’e bir takıntısı var.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşetler

Daha fazla Yazarlar