Bizi Takip Edin

Şampiyonlar Ligi

‘UEFA, Demokles’in kılıcı gibi üzerimizde’

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Leipzig maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Şenol Güneş, UEFA’nın verdiği cezayla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

Rakibimizin gücünü biliyoruz. Ekonomileri iyi fakat tecrübeleri eksik. Bu sezon onlar için tecrübe yılı oldu. Kendi adımıza iyi oyun oynamak istiyoruz. 5 maçta da bu oldu. Futbol sahada 11’e 11 oynanan oyun. Taraftarı olmayan oyunun zevki yok. Bir karar alındı. Bana göre haksız bir karar. Lyon’da yaşanan olayın sorumlusu biz değiliz. Şiddete ve sahadaki olumsuzluklara karşıyım. Almanya ve Türkiye’nin ikili ilişkisi muazzam. Neden birlikte maç izlemeyelim. Yarın Beşiktaş taraftarı olmayacak umarım Alman seyircilere güzel bir maç izletiriz. UEFA’nın taraftarlarla ilgili aldığı bu kararı doğru bulmuyorum. Futbol birleştiricidir. Devletler bile birbirini kontrol edemiyor, bizden deplasmandaki taraftarları kontrol etmemizi istiyorlar. UEFA’nın kararı Demokles’in kılıcı gibi üzerimizde. Beşiktaş Kulübü, başka bir çözüm yolu bulamadığı için, taraftar getirmeme kararını almak zorunda kalmıştır.

Kalan oyunculardan üçü Ricardo, Pepe, Tolgay biraz daha önemli sakatlıkları var, Gökhan’ın ufak bir problemi vardı. Hafta sonu için sorun çıksın istemedik. Atiba ve Babel de sürekli oynadıkları için yorgunlar.. O mevkideki oyuncular görmek istedim. Çok fazla değişiklik yok. Kazanmak istiyoruz. Oynayacak futbolcular da iyi futbolcular.

Çalışmanın karşılığında hedefe ulaşırsınız. Onun için mutluyuz. Her maç önemli bu da önemli. Her oyuncu işinin gereğini yapmalı. Futbolda dün yok, bugün ve yarın var. Kazanmak için buradayız.

Hayat kendini yenileme işi hiçbir şeyin garantisi yok. Trabzonspor’da Şampiyonlar Ligi’nde son maçta 1 puan alarak elendik. UEFA Ligi’nde son maçta mağlup olup elendik. Geçen sene yine son maçta kaybettik. Yeter artık dedik. Yönetim, taraftar ve sizin destekleriniz ya da köstekleriniz bize çok katkı yaptı. Ben bu değilim, siz bu değilsiniz. Saygı ve sevgi her şeyin üstünde gelir.

Şu andaki konum itibariyle Porto daha avantajlı ama Leipzig de iyi bir takım. Ben Leipzig’i beğeniyorum. Tecrübe eksikliği oldu. Bu yüzden durum bu noktaya geldi.

Transferle ilgili sorulan soruya da cevap veren Şenol Güneş, “Şu an yeri değil, zamanı gelince konuşuruz, gereği yapılır” cevabını verdi.

Güneş son olarak, “Spor karşılaşmaları bir yarıştır, rakibi yok etme savaşı değildir. Rakiple güzeldir” dedi.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşetler

Daha fazla Şampiyonlar Ligi